צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 4 חודשים בהתחייבות לתוצאות
(ואם אין לך עסק, אז איך להקים עסק שמכניס עשרות אלפי ₪ בחודש?)
סטטיסטיקת המודעה: 48 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

תמסמרו את הלקוח!

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
תתארו לעצמכם שנכנסתם לתוך מסעדה, ישבתם ליד שולחן והמלצר הביא לכם את התפריט. לאחר שהתבוננתם בתפריט גיליתם שהמטבח של המקום הזה לא מהווה דבר יוצא דופן. זאת אומרת, למעשה, ניתן לאכול שם ארוחת צהריים, אך אתם ציפיתם ליותר מזה. או, נניח, אתם ראיתם שהמחירים גבוהים מעט – לא מופקעים ללא מצפון, אלא גבוהים מעט.

האם תישארו ותבצעו את ההזמנה – או שתקומו ותלכו?

לא משנה מה הייתה הבחירה האישית שלכם, המסעדה, באופן בלתי נמנע, מאבדת חלק מסוים של לקוחות כאשר אנשים נכנסים, מדפדפים בתפריט ועוזבים. שאלה: כיצד ניתן היה להקטין את ההפסד הזה, כיצד לעורר כמות רבה ככל שניתן של לקוחות פוטנציאליים לבצע את ההזמנה? כיצד "למסמר" את המבקר לשולחן על מנת שהוא לא יעזוב?

התשובות יכולות להיות שונות – בוודאי שלמסעדות רבות קיימות דוגמאות משלהן אשר מאפשרות "למסמר" את הלקוח הפוטנציאלי. לדוגמא, במסעדות מסוימות יחד עם התפריט מביאים כוסית של משקה מובחר – "תתכבדו, בבקשה, על חשבון המקום!". העלות העצמית של המשקה הזה היא אפסית, זוהי כוסית של יין מעורבב בכוסית מיץ. אולם מספיק שהאדם ישתה או אפילו יטעם את המשקה – יהיה לו כבר קשה יותר מבחינה פסיכולוגית לעזוב את המסעדה, מבלי להשאיר שם לפחות מעט כסף. ורוב הסיכויים שהוא יבצע את ההזמנה. מתנה זולה ביותר "מסמרה" אותו לשולחן והקשתה בצורה פסיכולוגית על הסירוב לקניה.

בצורות אחרות של עסקים קיימות שיטות אחרות "למסמר" את הלקוח. והן לא בהכרח קשורות למתנות. לדוגמא, משווקים של חליפות לגברים מניחים שאם אדם מדד מכנסיים, הסיכויים לקנות חליפה הם הרבה יותר גדולים מאשר אם הוא מודד את המקטורן לבדו. לכן הם מלמדים את המוכרים לעודד את הלקוחות, באופן בלתי טרדני, למדוד את החליפה כולה, למשוך את הקונה הפוטנציאלי אל תאי ההלבשה וכך הלאה. והם טוענים שהטריק הלא מתוחכם הזה באמת עובד בכך שמרים את המכירות.

תבדקו, תבחנו, תשאלו את המוכרים – ככל הנראה שגם בעסק שלכם קיימות פעולות מסוימות שבזכות הביצוע שלהם רבים הסיכויים שהלקוח יבצע את הקניה.

פעולה שהיא בחינם בשביל הלקוח, אשר לא מחייבת אותו לדבר, אשר לא מהווה בעיניו איום לארנק שלו – אך מעלה באופן חד את הסיכוי לקניה. ויחד עם זאת זה בחינם, ולמעשה, כמעט בחינם גם בשבילכם.

תמצאו את הפעולה הזו. תגלו אותה ולאחר מכן תהפכו את המימוש שלה לקל ונוח ביותר בשביל הלקוח. תדחפו את הלקוח – אך באופן בלתי טרדני ולא בגסות – למימוש הפעולה הזו.

ולאחר מכן תיהנו מרשרוש המטבעות בקופה :-)
לפני הכול תסדירו את היחסים10 שיטות פשוטות להעלאת כמות המכירות, באמצעות בונוסים.

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!