צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 4 חודשים בהתחייבות לתוצאות
(ואם אין לך עסק, אז איך להקים עסק שמכניס עשרות אלפי ₪ בחודש?)
סטטיסטיקת המודעה: 152 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

6 עקרונות של קריאה מהירה

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
בקיאות בעקרונות הראשיים של קריאה מהירה יהפכו את הפעילות האינטלקטואלית שלכם ליותר מוצלחת.

עיקרון ראשון:
במהלך הקריאה חייב להתרחש תהליך אקטיבי של חיבור הידע החדש עם הידע הישן שכבר היה ברשותכם. אל תראו בחומר שאתם עומדים ללמוד משהו שלא קשור לניסיון העבר שלכם, אלא תחפשו הקשרים לדברים שאתם כבר מכירים. בצורה כזאת המידע החדש בקלות ישתלב במאגר הידע שלכם. כדי להגיע לזה, לפני שאתם מתרכזים בחומר בנלמד אל תתעצלו, ותיזכרו בכל מה שאתם כבר יודעים על הנושא הנדון. יכול להיות שבשביל כך יהיה כדאי לעבור על הטקסט, על כותרות ראשי הפרקים, על הסעיפים, על התמונות.


עיקרון שני: גמישות.
לעיתים מומלץ לקרוא את אותו הטקסט מספר פעמים, ובכל פעם באופן שונה. תגדילו את מהירות הקריאה כאשר אתם נתקלים בחלקים עם מידע שקל יחסית לעבד אותו, ותקטינו אותה בחלקים המורכבים והחשובים יותר.


עיקרון שלישי: תגדירו מטרות מדויקות לפני שאתם מתחילים לקרוא.
חשוב לתת למוח הוראות לגבי אופן העבודה עם החומר. יכול להיות שיש פשוט לעבור עליו, ויכול להיות להיפך, ונדרשת גישה הרבה יותר יסודית ועמוקה. תבררו את הנושא הזה לפני תחילת הקריאה.
עיקרון רביעי: אל תתרכזו במלים, תתייחסו למשמעות הטמונה בהן!

המלים הן בסך הכול נשאים, מעטפות של מחשבה, ולא כדאי לרכז בהן את כל תשומת הלב שלכם, עדיף שתתרכזו בתוכן. העיקרון הזה מציע לפתח הרגל טוב (אל תתפלאו, זהו אכן הרגל טוב) – לא לשים לב לחלקי משפטים מסוימים ואף לחלקי טקסט מסוימים, במידה והם רק תופסים נפח ואינם נושאים משמעות.


עיקרון חמישי: תנוחו, לפני שתתעייפו.
העייפות משפיעה באופן ניכר כל מהירות הקריאה שלכם. הפסיכולוגים ממליצים לעשות הפסקות בעבודה עוד לפני שהעייפות מגיעה. המלצה נוספת – לשינוי בפעילות לעיתים יש השפעה הזהה לזאת של מנוחה, ולכן אם אתם נאלצים בו זמנית ללמוד גם מקצועות הומניטאריים, וגם מקצועות טכניים, כדאי מאוד לעבוד עם שני התחומים הללו לסירוגין.


עיקרון שישי: תקראו באופן אקטיבי יותר!
על מנת להתרכז טוב יותר בחומר הנלמד, מומלץ באופן קבוע להשתמש בעפרונות, מרקרים וכלי כתיבה נוספים. ככל שהספר ייראה מבולגן יותר אחרי שסיימתם לעבוד איתו – כך ככל הנראה עבדתם עליו בצורה יותר אקטיבית, הפקתם ממנו יותר תועלת וכמובן, עבדתם בצורה מרוכזת יותר. כמובן, אם הספר לא שייך לכם, לא מומלץ להיסחף עם המרקרים הצבעוניים, אבל עיפרון רך (ומחק רך) לא יוכלו להרוס אותו.
זכות וטו לכל עובדומה קורה בחברה שלכם אם מנהל המכירות עוזב?

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!