צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 4 חודשים בהתחייבות לתוצאות
(ואם אין לך עסק, אז איך להקים עסק שמכניס עשרות אלפי ₪ בחודש?)
סטטיסטיקת המודעה: 152 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

השגת רמה גבוה של מוטיבציה של עובדים חלק 2

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
מנגנון המתנה:

אם עובד ימתין לכך שפעילויות מסוימות שלו ותוצאות שהשיג לא רק שהותרו ואושרו ע"י הנהלה, אך גם יתוגמלו בהמשך (כמה שמהר יותר כך טוב יותר) – יעילות עבודתו תגדל משמעותית. אחרי פעילות מסוימת מגיע תגמול.

וגם ההיפך. אם פעילויות מסוימות של עובד בהכרח יובאו לתשומת ליבו והוא ישא בעונש (קנסות, עבודה נוספת, חופש בזמן לא נוח ועוד) – אזי הוא יימנע מפעילויות אלה.

כאשר מטילים עונש ישנם שני קשיים:

  1. אם עובד יידע שפעילויות מסוימות גורמות לעונש תמיד – הוא ישתדל להימנע מהן. אם העונש לא תמיד מוטל – רצון להימנע לא יהיה חזק כל כך. אם תועלת אישית של עובד מביצוע פעילות שתגרום לעונש תהיה גדולה מעונש ואם יתווסף לכך סיכוי שלא יידעו על הפעילות – אזי העובד ישאף לבצע את הפעילות הנ"ל (הגרסה הנפוצה ביותר – נוכלות).

  2. עונש יהיה אפקטיבי יותר אם יוטל בגין פעילות שנעשתה ופחות אפקטיבי בגין פעילות שלא נעשתה. תשוו: קנס בגלל צילומים של מסמכים פרטיים או קנס בשל אי השגה של נפח מכירות.

מנגנון המתנה מתייחס גם לדברים רבים אחרים, למשל מעשים של אדם שקנה מוצר שאין לו תכונות ופונקציות המצופות, אך על זה בפעם אחרת.


דוגמא למוטיבציה שלילית על הלקוחותהשגת רמה גבוה של מוטיבציה של עובדים חלק 1

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!