צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 420 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האם העובד צריך חופש באיים הקנריים?

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
באחת מחברות ההפצה כדי לעודד את המכירות הוחלט לערוך תחרות רבעונית. המוכרים הטובים ביותר היו אמורים לקבל מתנות יקרות במיוחד, וזאת בנוסף לעמלות מהמכירות עצמן.

ההנהלה (שימו לב לנקודה חשובה מאוד, הרשימה נעשתה לא ע"י האנשים שהיו אמורים לקבל את הפרסים, אלא ע"י אלה שהעניקו אותם) הכינה רשימת פרסים שכללה כמה חופשות באילת, טלפונים סלולאריים ושוברים לארוחת צהריים זוגית במסעדה יקרה.

המבצע כבר היה בשלבי סיום, הזוכים הוכרזו, הפרסים נרכשו, כאשר קרה הדבר הבא. לאחר שיחה ארוכה של המנהל הגדול עם אחד מהמוכרים הטובים ביותר, אשר הגיש מכתב התפטרות, נערך סקר קטן. כל העובדים, במיוחד אלה שהיו אמורים לקבל את הפרסים בתור המוכרים המצטיינים, נשאלו: האם הייתם רוצים לקבל בתור פרס עבור ההישגים שלכם את הדברים עליהם דובר בתחילת המבצע, או שהייתם מעדיפים לקבל משהו אחר? אם זה משהו אחר, אנא, תרשמו שלוש אפשרויות בסדר יורד מבחינת מידת הרצון שלכם.

ומה לדעתכם קרה?

1. העובדים המנוכרים, אשר עבדו לא ממש טוב הן לפני תחילת המבצע והן במהלכו, בחרו בפרסים אשר נבחרו מראש ע"י הנהלת החברה. לפי העיקרון: לפחות משהו תמורת עבודה לא טובה.

2. עובדים אשר השיגו את התוצאות הטובות ביותר, והיו אמורים לקבל את הפרסים בתום המבצע, לא בחרו כלל בפרסים שהוצעו ע"י ההנהלה. כמו כן, הם הציעו אפשרויות משלהם. במקום הראשון, כפי שוודאי ניחשתם בעצמכם, היה כסף. גם האפשרויות האחרות של הפרסים היו בעיקר לא מבדרות אלא פרקטיות. עובד אחד העדיף מקרר במקום טלפון, עובד אחר – סדרת טיפולי שיניים, עובד שלישי – חופשה ממושכת יותר בקיץ.

אני הייתי מסיק מהסיפור הזה את המסקנה הבאה. אם אתם רוצים לתמרץ את העובדים כדי להעלות את פריון העבודה באמצעות פרסים ומתנות מסוימים, אז תציעו לעובדים להחליט בעצמם מה הם רוצים לקבל בתור פרס. הרי אפילו האפשרות הנפוצה כיום, שבה מוצעות 3-5 אפשרויות שונות, עדיין אינה מאופיינת בגמישות מספיקה. זה יהיה הרבה יותר יעיל מאשר הצעות שמבוססות על תפיסתה של ההנהלה עצמה לגבי הפרסים.
מעלית בתור מקום מעולה לפיתוח קשריםתופעת הסינרגיה ברכישות להשקעה

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!