צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 4 חודשים בהתחייבות לתוצאות
(ואם אין לך עסק, אז איך להקים עסק שמכניס עשרות אלפי ₪ בחודש?)
סטטיסטיקת המודעה: 47 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

בדיקה במקום שיחה

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
השיטה הקלאסית של ראיון עבודה נסוגה יותר ויותר. פעם המועמד למשרה בעיקר ענה על השאלות, ואילו עכשיו, במקום שיטת "שאלות – תשובות", שיטת הבדיקות זוכה לפופולאריות רבה יותר.

בשפה פשוטה יותר – זהו מבחן. המבחן יכול להיות נסתר – למשל יכולים להציע למועמד לסדר לו את התפקיד תמורת שוחד, והוא לא יודע שזה מבחן ולא הצעה אמיתית. זה יכול להיות מבחן מעשי – כאשר אומרים למועמד לגשת ללקוח אמיתי ולנסות למכור לו מוצר (או להגדיר את מרכיבי המוצר). והמבחן יכול להיות די לימודי – פשוט מתארים למועמד מצב מסוים, ומבקשים ממנו שיגיד איך הוא היה פועל במצב זה.

אפשר להביא עוד הרבה דוגמאות לסוגים שונים ולתיאורים של בחינות, אבל מספיק שתבינו את יתרונותיה של שיטה זו. הבחינות מאפשרות להכיר את המועמד לא רק לפי מה שהוא אומר, אלא גם לפי מה שהוא עושה ולפי הדרך בה הוא עושה את זה. הגוף יודע לשקר פחות טוב מהלשון.

כך תוכלו לגלות שמועמד עם קורות חיים יוצאים מן נכלל שעונה על השאלות בצורה מעולה, בתהליך של המכירות הולך לאיבוד ולא מסוגל לעשות כלום. לעומת זאת, מועמד צנוע וחסר ביטחון ברגע האמת יכול להתמודד עם המשימה בצורה טובה למדי.
הרעיונות מוביליםהאם הזמנתם אורחים?

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!