צור קשר

 

 
הכפלת רווחים לעסק
תוך 3 חודשים
לייווי צמוד על התוצאה בהתחייבות! *תחילת עבודה מותנת רק במידה ונראה שנצליח לעזור לך, אחרת לא נוכל לעבוד
סטטיסטיקת המודעה: 313 לחיצות
 

אליהו ארנד ייעוץ עסקי אסטרטגי ומנהל האתר

 

להפוך דומה לייחודי

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
ישנו תחום עיסוק מעולה עבור חברות קטנות – שכלול של מוצר המוני בהתאם לדרישות המיוחדות של הלקוח. לחברות הגדולות ברוב המקרים לא משתלם לעשות משהו מיוחד עבור הלקוח, גם אם הוא משלם על זה. הרבה יותר פשוט ויעיל לעשות כמות מוגדרת של מוצרים ושל השינויים שניתן לערוך בהם.

אבל לא כל האנשים רוצים את אותו הדבר. וישנם כאלה, שמוכנים לשלם על ייחודיות מסוימת.

לפעמים את הייחודיות הזאת יכולות לממש מחלקות מיוחדות של היצרנים הגדולים. למשל, כמעט בכל תאגידי הרכב העולמיים ישנן מעבדות קטנות המייצרות מכוניות לפי הזמנות מיוחדות. במעבדות אלה הלקוח לא יצטרך לבחור את הרכב שלו מתוך שלוש אפשרויות קבועות, אלא למעשה יוכל לייצר את הרכב בעצמו, בהתאם לטעמו ולדרישותיו. למשל, לבחור את הריפוד מתוך 200 סוגים שונים של בד, או להתקין מערכת סטריאו להנאה אמיתית ממוזיקה, ולא רק להחלשתו של רעש המנוע.

אבל זה לא קורה תמיד. לעיתים קרובות (במיוחד אצלנו) היצרן אפילו לא מנסה לבוא לקראת הלקוחות שיש להם דרישות מיוחדות. כאן לחזית יוצאות חברות קטנות, שעושות זאת במקומו. בענף המכוניות – אלה הם כל מיני מפעלים העוסקים בשכלול הרכבים. וודאי שמעתם על תחום עסקי זה. אבל אפשרויות עסקיות מסוג זה קיימות בכל מקום, שבו כמות המוצרים הזהים היא גדולה למדי. למשל, טלפונים סלולאריים. אפשר לצפות אותם בציורים באמצעות מברשות מיוחדות, לקשט ע"י שיבוצי מתכות שונות וכו'.

תחשבו על מחשבים נישאים ושולחניים, נגני מוזיקה, כל מיני מוצרי חשמל לבית, רהיטים ודברים אחרים הנהנים מביקוש רחב. תמצאו את התחום המתאים ותציעו ללקוחות לשפר את המוצרים שהם רכשו.

רמז – על רוב השיפורים בדרך כלל משוחחים בפורומי הצרכנים של סוגי מוצרים מסוימים.
שימוש מועיל במסטיקלוגו של חברה. איפה? בכל מקום!

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!