צור קשר

 

 
מערכת הדיוור המובילה בישראל!
קבל במתנה אפשרות לדוור ל-500 נמענים לתקופת נסיון. לחץ על הקישור למעלה והרשם עכשיו. חינם!
סטטיסטיקת המודעה: 457 לחיצות
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קשרים פרסומיים פשוטים

מפרי עיטו של:   צוות חשיבה - HomeBiz

להדפסה
אני מזהיר מראש, שהדוגמאות המפורטות להלן אינן מוחלטות, ולפעמים הכול קורה בדיוק להיפך. אבל אם ניקח שני מצבים שההבדל ביניהם רק בפרט המצוין – אז כמעט תמיד הקשר יתקיים.

הקשר הישיר הראשון: ככל שמושקע כסף רב יותר בפרסום המוצר – כך גדלה התמורה מהפרסום. כולם יודעים זאת. אבל הרוב לא יודעים או שוכחים על הסעיפים השליליים של החוק הזה: ככל שמושקעים יותר אמצעים בפרסום – כך התמורה שמתקבלת בעבור כל יחידת השקעה הולכת וקטנה. אני אסביר: אתם משקיעים אלף ומצליחים למשוך עשרה לקוחות. אבל אם תשקיעו עשרת אלפים - אתם לא תמשכו 100 לקוחות כפי שהייתם אמורים (כי לאחר השקעה הגדולה פי עשרה אתם גם מצפים לתמורה הגדולה פי עשרה). לא, אתם תמשכו אולי 50, אולי 70 או 99, אבל כמעט אין סיכוי שתצליחו למשוך 100 לקוחות או יותר. היעילות של כל שקל נוסף קצת יותר קטנה מהקודם. וברגע מסוים הוצאות פרסום נוספות נעשות לא רווחיות, כאשר ההוצאות על משיכת לקוחות נוספים הן גדולות יותר מהרווח שמושג מהם.

הקשר השני: ככל שבין מודעות הפרסום מתקיימת תחרות גדולה יותר על תשומת לבו של הלקוח, כך הולכת וקטנה ההשפעה של כל מודעה.
להלן מספר דוגמאות: ישנה תחרות אדירה בין חברות המוכרות מחשבים. בעיתון פרסומות שמופץ בחינם אפשר למצוא שלושים-חמישים מודעות פרסום של חברות אלה. עד כמה גדולים הסיכויים שהקורא יקדיש את תשומת לבו לכל המודעות במידה שווה? ומה יקרה אם במקום לעיין בעיתון כזה בן אדם יקרא מודעת פרסום בגודל 4A שתהיה מוקדשת לחברה אחת?

ברוב המגזינים שמוקדשים למוצרי חשמל (טלפונים, מערכות סטריאו ווידיאו, מחשבים) מודעות הפרסום תופסות בין שליש למחצית מהתוכן. אבל בזמנו היה מגזין שבו כמעט לא היו פרסומות (רק של מגזינים מאותה ההוצאה). מיקום מודעת הפרסום במגזין כזה יכול היה להיות הרבה יותר מועיל בשל משיכת תשומת לב מוגברת.

המסקנה פשוטה: תשתדלו ככל האפשר להקטין את רמת התחרות של הפרסומת שלכם עם פרסומות אחרות.

הקשר הבא בתחום הפרסום: ככל שישנם אפיקי פרסום מגוונים יותר שמשפיעים על הצרכן – כך יותר טוב.

במקום להשקיע מיליון בפרסומת בעיתון אחד, עדיף לפרק את הסכום הזה לחלקים, ולפרסם בכמה עיתונים, בטלוויזיה, ברדיו ובאינטרנט. כאשר המידע מתקבל מכמה מקורות בו זמנית, הצרכן נוטה להאמין לו יותר מאשר למידע המתקבל ממקור אחד. נוצרת תופעת הסינרגיה, בה 3=1+1.המסקנה פשוטה: תשתדלו ככל האפשר להגדיל בצורה הגיונית את כמות אפיקי הפרסום ואת גיוונם.
קעקוע בשביל הנחהכורסת עיסוי

הוסף תגובה!

המייל והטלפון לא יפורסמו ויישארו בינינו

רוצה לקבל יותר טיפים, עצות וסודות עסקיים ישירות למייל הפרטי שלך? 

הזן כאן את השם שלך
ואת המייל שלך
(למשל: eli@gmail.com)

כל מספר ימים תקבל טיפ/תובנה/עדכון חדש ישירות לתיבת המייל שלך! פרטיך ישמרו אצל אליהו ארנד בלבד, ולא יועברו לשום גורם אחר. בהבטחה! תוכל להסיר את עצמך בכל רגע, בלחיצת כפתור!