צור קשר

 

 
 

 

אליהו ארנד - בעלים ומנהל הוםביז!

אליהו ארנד יועץ עסקי להכפלת רווחיות העסק והבעלים של אתר הוםביז

מנחה ויוצר התכנית:

"הנחיית בעלי עסקים להרוויח 12,000₪ נוספים ויותר בכל חודש, ב-100% אחריות!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
כל מה שרצית לדעת על העסקים ולא היה לך את מי לשאול...
בדיוק בשביל זה הבאנו צוות יועצים, מומחים בתחומם, שישמחו לענות על כל שאלה שלך!
הצטרף בתור מומחה »

שאלות למומחים » הקמה וניהול עסקים


  יוסי
  2008-10-02 17:13:37
  שלום,
  בכדי להקים אתר תוכן איכותי ברשת, חברתי לחבר וותיק עוד מהתיכון (אנו כיום בני 30+). חברי מסייע בהקמת התשתית הטכנית והאפליקטיבית, ואני מנהל את נושא התוכן, העיצוב. את הפיתוח העיסקי מבצעים שנינו יחד (הנושא עדיין בחיתולים). לפני שבוע וחצי בערך קיימתי עימו שיחה בנושא טיב ההתקשרות העסקית בנינו (איך מתחלקים ברווחים וכו'), וגילתי נכונות נמוכה מצידו לדבר על נושאים אלו. לאחר שהתעקשתי להבין את הסטטוס הוא העלה כמה נקודות שהגבירו אצלי את תחושת החשש: למשל כיוון שהוא השקיע כסף במעצבת, והוא נותן תשומות כספיות כרגע אז הוא מעוניין לקבל נתח גדול יותר מהרווח למרות שהאתר כולו הוא רעיון והשקעה שלי - למעט ההיבט הטכני.
  הבעיה שלי היא שחברותנו מפריעה לי לדבר איתו תכל'ס, פח שאינני מרבה ליפול בו בסיטואציות לא אישיות. חבר יעץ לי לשבת איתו יחד אצל עו"ד ולנסח התקשרות עיסקית, אולם אני חושש שזה יעיב על הרוח הטובה שאמורה לשרור ביננו. האם יש לכם טיפים למה כדאי לי לדרוש מבחינת האתר הזה ורווחיו? ומה לגבי ניסוח חוזה אצל עו"ד?

  תודה רבה,
  יוסי.
  תשובות המומחים של הוםביז:
  מאור אוקסהורן 09.10.2008 21:46
  ניהול חברות
  ענה על 26 שאלות
  יוסי,
  שלום רב.
  1. ענין החברות בעייתי אבל אתה חייב להבין שהקשר ביניכם, בכל הקשור במיזם, הוא קשר עיסקי וכך הוא צריך להמשיך להיות. אם תערב חברות ועסקים תצא מופסד מכאן ומכאן.
  כלומר: אני מאמין שאתה חייב לדבר איתו תכלס ולהגדיר את המערכת העיסקית ביניכם, כולל החובות והזכויות של כל אחד ממכם. עדיף לעשות את זה מוקדם ככל האפשר.
  2. לענין ההשקעה של כל אחד ממכם: אין כאן נוסחה אחת בלבד. כל אחד ממכם מכניס ערכים מוספים למיזם הזה: כסף, תשומות אחרות, ידע וכו'.
  אתם חייבים לסכם ביניכם מה השווי של כל אחד ממכם, מה התרומה של כל אחד ממכם ומה כל אחד ממכם אמור לקבל מהמיזם הזה.
  3. לענין עורך הדין: ברגע שתסכמו ביניכם את העקרונות המסחריים, במקרו ובמיקרו, יהיה לכם קל יותר לנסח את ההסכם: בעצמכם או אצל עורך דין.
  מנסיוני, כשיש מחלוקת על התנאים המסחריים, עורך הדין לא יפתור לכם את הבעיות בדרכים משפטיות אלא, אולי, יוכל לעזור לפתור את הבעיות בדרך של גישור וניהול משא ומתן ביניכם.

  בהצלחה
  מאור אוקסהורן


  עדנה אגמי 05.10.2008 11:04
  עורך דין אזרחי-מסחרי
  ענה על 49 שאלות
  יוסי נכבד,
  טרם הקמת העסק עליך ביחד עם חברך לפנות לעו"ד אשר יערוך הסכם שותפות בהתאם להסכמות שיתגבשו ביניכם ובהתאם לצרכי העסק. זהו תנאי הכרחי לקיום העסק ולמניעת חילוקי דעות עתידיים.
  שמחתי לשמוע שהנכם חברים טובים, אך עסק המבוסס על "אמון עיוור" ו/או "לחיצת יד" עם חבר - במציאות הקיימת לא יאריך ימים.
  בהצלחה
  ובברכת גמר חתימה טובה
  עדנה אגמי, עו"ד
  טל': 050-7428500
  דוא"ל: edna-agamylaw@bezeqint.net

  הערה: תשובה זו אינה מהווה תחליף ליעוץ משפטי והיא בבחינת מידע כללי בלבד ואין להסתמך על האמור בה בביצוע ו/או בהמנעות מפעולה כלשהי. על הקורא לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה משפטית או אחרת ואין להסתמך לצורך כך על התשובה.

  עדי פלאוט 02.11.2008 02:25
  יועץ עסקי פרטי
  ענה על 449 שאלות
  יוסי שלום,
  אם אתם לא יכולים להגיע להסכמה מדוייקת (ואני אפילו לא מדבר עדיין על ביצוע מול עו"ד) המצב לא טוב. גם אם זה לא יתפרק בעתיד סביר להניח שלפחות אחד מכם יתהלך עם "כאב בטן". אסור להגיע למצב כזה.
  שבו והגיעו להסכמה גם אם התהליך קשה ודורש אימות של דברים של כיף לתקשר עליהם. עדיף כמה שיותר בהתחלה.
  אם אתם לא יכולים לבד -עשו זאת עם מישהו המוסכם על שני הצדדים.
  והטוב ביותר בסופו של דבר הוא לעשות זאת עם עו"ד אבל רק לאחר שיש כבר הסכמה עקרונית. הוא יעזור לכם להוריד זאת להסכם הכתוב נכון ויוודא שהכל מטופל.
  בהצלחה,
  עדי